Era Wodnika i co z niej wynika

Tym postem rozpoczynam cykl o Erze Wodnika. Będę pojawiać się informacje o tym czym Era właściwie jest, kiedy się zacznie, a może już się zaczęła, jak ją wykorzystać i w zasadzie po co?

Cały cykl będzie trwał do Marca 2023 – to wtedy Pluton przechodzi do Wodnika.

Czy to oznacza początek Ery?

Na to i wiele innych pytań z tym związanych postaram się odpowiedzieć w najbliższym czasie. W planie są posty, webinar oraz spotkania z innymi Astrologami, którzy, mam nadzieję, ukażą nam inną perspektywę tego wydarzenia.

Zaczynamy od rzeczy podstawowej, a mianowicie, czym ta Era Wodnika jest i czym są Ery w Astrologii w ogóle?

Ery czy Epoki w Astrologii dzieli około 2150 lat. Era bierze swoją nazwę od położenia punktu Barana w gwiazdozbiorze. Punk Barana to przecięcie się ekliptyki z równikiem – możesz kojarzyć ten punkt z pierwszym dniem wiosny. Położenie tego punktu względem gwiazd zmienia się, a to w wyniku precesji Ziemi. Obecnie Punkt Barana znajduje się w gwiazdozbiorze Ryb, w Wodniku znajdzie się w 2597 roku. (Punk Barana “porusza się” w przeciwną stronę do następowania po sobie znaków Zodiaku). Zatem dlaczego w ogóle poruszam temat Ery Wodnika, skoro ma ona nastąpić za 500 lat? 

Dlatego, że kwestia Ery Wodnika nie jest jednoznaczna. Wielu Astrologów uważa, że już się zaczęła, ale są i tacy, którzy całkiem w nią powątpiewają. Spora część Astrologów uważa, że pewne, całkiem niedawne procesy, są jej rozpoczęciem. Fajnie, co nie? 

Postanowiłam poruszyć tę kwestię z kilku powodów, min przejścia Plutona do znaku Wodnika, co nastąpi w Marcu 2023, koniunkcji Jowisza i Saturna sprzed dwóch lat, oraz własnych przeczuć i obserwacji świata, który nas otacza. Często piszę o zmianie i właśnie w takim kontekście postrzegam tę Erę, ten czas. Jako czas wielkich zmian – w ujęciu jednostki ale i kolektywu. Cykl, który dla Was powstaje nie ma na celu spierania się czy Era jest czy jej nie ma. Ma na celu raczej przygotowanie się do zmian, zrozumienie i poczucie siły Plutona, a następnie zastanowienie się jak najlepiej to wykorzystać. Zatem zapraszam na Wodnikową podróż! Będziemy poszerzać horyzonty, kminić i filozofować. Zanurkujemy w przeszłość, poznamy trochę Astro historii i ciekawostek, a co najważniejsze, oswoimy się ze zmianą. Bo jak doskonale wiecie, tylko zmiana jest w życiu pewna.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top