Neptun w Retrogradacji czyli mglista iluzja

Neptun do mistyk, szuka wyższych wymiarów człowieczeństwa. Wierzy w jedność ze wszechświatem, jest miłosierny, wybacza i ofiarnie pomaga innym. Neptun to władca Ryb, dlatego tak trudno jest mu trzymać się rzeczywistości i wyznaczonych celów. Choć głęboko czuje, że wszystko potoczy się po jego myśli, to często tylko czeka, aż dobry los przyniesie mu upragnione marzenia. Gdy jest mocny w horoskopie urodzeniowym obdarza wyobraźnią, fantazją i intuicją. Daje predyspozycje do mistycznych wglądów, które trudno jest opisać słowami. Może prowokować tendencje do uzależnień i prokrastynacji.
Neptun w ruchu wsteczny zachęca nas do rewizji swoich marzeń, na ile są one rzeczywiste, a na ile z czapy? Zrzuca zasłonę i odkrywa kłamstwa oraz tajemnice. W jakich dziedzinach życia się oszukujemy? Gdzie uskuteczniamy eskapizm i kiedy boimy się konfrontacji? Jak radzimy sobie z problemami? Stawiamy im czoła, czy ratujemy się używkami?
Neptun mówi też o fantazji, w umiarkowanych dawkach, jest ona w życiu wskazana. Tak samo jako duchowość, rozumiana szeroko. Jak bardzo przywiązujemy się do tego co jest teraz, do materii i stanu posiadania? Czy pozwalamy sobie na egzystencjalne rozważania i dywagacje na temat wiary oraz nadziei, tak mocno związane ze znakiem Ryb? Mistyka i magia, odrzucane w dzisiejszych czasach, bo dyrdymały, nie zbadane naukowo, więc na co to komu, są i będą częścią naszego życia. Pozwolenie sobie na słuchanie intuicji i wiarę, otwiera drogę do poznania siebie i uzmysłowienia sobie, że każdy z nas jest inny, a jednocześnie jest częścią tego wszystkiego.
Neptun, król używek wszelakich i stanów narkotycznych. Takie stany mogą nam fajnie otworzyć oczy na to, czego nie dostrzegamy na co dzień naszym logicznym umysłem. Uwaga jednak na pułapkę i chęć pozostawania w tym stanie bez końca, by uciec od rutyny i problemów dnia codziennego.
***
Uważność w tym czasie jest niezwykle ważna. Bądźcie uważni na emocje w ciele, na czucie, na intuicję i glos ze środka “idź”. Jeśli za “idź” pójdziecie, zróbcie krok w tył i zweryfikujcie, czy to głos prawdziwy, czy tylko samo oszukujące się ego.

Foto: https://maraid.co.uk/blog/2011/08/vintage-desktop-wallpaper-maps/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top