Pełnia w Raku czyli integruj przeszłość i nie żyj w braku


Rak to Wodny, Kardynalny znak. Wrażliwy, opiekuńczy i emocjonalny. Bardzo intuicyjny, potrafi wyczuć Twoje emocje zanim w ogóle do Ciebie dotrą. Przeciwieństwo Koziorożca, na pierwszym miejscu stawia rodzinę, bliskich, swoją gromadę. Ale Koza i Rak mają wspólną cechę: bezpieczeństwo. Tym w życiu się kierują, to jest ich motywacja. Koziorożec czerpie ze swojego doświadczenia, Rak działa pod dyktando emocji niejednokrotnie pakując się w dramaty. Lecz jeśli zrozumie swoje emocje, zintegruje w sobie doświadczenia, będzie mógł osiągnąć Koziorożcowe szczyty.
Rak to Księżyc, a Księżyc to Kobieta, Kobieta Matka. Bezwarunkowa miłość dająca ciepło i komfort. Bezpieczeństwo i poczucie przynależności. Rak mówi o domu, o matce, o rodzinie. O korzeniach i tym z czego wyrastamy, co nas ukształtowało. Daje nam podstawy, na jakich buduje Koziorożec. Dlatego tak ważne jest zrozumienie siebie z przeszłości.

Pełnia w Raku to zaproszenie do retrospekcji i ukochania zakopanych emocji. Z matczyną czułością spójrz na swój bagaż, otwórz go i przeglądaj zawartość, jak stare pamiątki. To już było. Ale było. Czas przestać żyć przeszłością, czas bawić się teraźniejszością.

Rak to Wodny znak Kardynalny. Emocje kierują jego wyborami i każą podejmować działania. Zapobiegliwy, ostrożny. Potrzebuje czuć, że do kogoś przynależy. Bezpieczeństwo to jego drugie imię. W obronie siebie i swoich biskich staje się niebezpieczny.

Bardzo wrażliwy i intuicyjny. Pomocny, oddany. Ale też dominujący i kontrolujący. Potrafi w pasywną agresję jak mało kto, ale też jak mało kto tak mocno kocha. Coś za coś, jak to mówią.

Pełnia w Raku to czas na pożegnanie starych wzorców, szczególnie tych rodzinnych.
Próba odpowiedzi na pytanie, co mi przekazano, co z tego mi służy, a co nie?
Jak przeszłość wpływa na teraźniejszość? Zdarzenia nas kształtują i dają nam doświadczenie.
Bez tego nie jestem tym kim jesteśmy. Ale na ile potrafimy wyciągnąć lekcję , podziękować i iść dalej, a na ile tkwimy we wciąż powtarzających się schematach?

Gdy nie integrujemy w sobie przeszłości i pozwalamy jej nami rządzić, zaczynamy działać pełni obaw, w lęku. Racza ostrożność jest wskazana ale podejmowane działania mają być odważne.

Rakiem rządzi Księżyc, a to Archetyp Matki. Matczyna miłość to miłość bezwarunkowa, a taka zaopatruje w pewność siebie i siłę. Pełnia w Raku to czas zaopiekowania się sobą i ukochania siebie. Z całym bagażem.


***
Dobrej pełni, pełnej łez i szlochów Wam życzę. Dobrze jest sobie popłakać raz na jakiś czas, albo nawet codziennie 😉 można jak zawsze też czarować dziś, śnić i tańczyć. Wszystko co jest dla Was dobre!
K.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top