Sezon Koziorożca czyli odłóż jednorożca

Koziorożec, kochana Koza, zarządca Zodiaku, twardy jak skała, sztywny jak bambusowy kij, którego, zdawać by się mogło, nieustannie ma tyłku. Odpowiedzialny, autorytet, profesjonalista, służbista. Pilnuje dyscypliny i czasu. Buduje zasady oparte o zaplanowaną strukturę. Czeka na odpowiedni i bezpieczny moment. Hyc, skacze po pionowej ścianie, w gorę. Zawsze wyżej. Zawsze do celu.
Sezon Koziorożca to czas realnej oceny sytuacji. Gdzie jestem ze Srzelcowymi marzeniami? Ile z tych idei jestem w stanie przekuć w namacalny rezultat? Koziorożec zaczyna planować, uwzględnia ewentualne potknięcia. Narzuca sobie odpowiednią dyscyplinę, bo to ona pomaga mu wytrwać gdy znika motywacja. Ognisty zapał, ustępuje Ziemskiej odpowiedzialności.
To co budujemy na Koziorożcowym planie, przyjdzie do nas z nagrodą ale nie od razu. Z czasem… Koziorożec to długoterminowe plany, ambitne cele i cierpliwość.
Przydatny w tych pragmatycznych działaniach będzie Jowisz, który 20/12 wszedł do Barana. Zasili nas pasją i odwagą, a także rozmachem. Podsyci do realizowania własnej ścieżki i doda mocy tam, gdzie będziemy iść zgodnie z naszymi ideałami. Ten Sezon Koziorożca i zbliżający się Nów są dość szczególne. Ścierać może się w nas potrzeba zabezpieczenia tyłów z potrzebą pokazania na co nas stać, tu i teraz!
Sezon Koziorożca to także rozpoczęcie Astronomicznej Zimy, przesilenie zimowe. Światło wygrywa nad mrokiem, dni staja się dłuższe, a my cieszymy się, bo teraz już tylko bliżej do lata.
W Koziorożcu przebywa Słońce, Wenus, Merkury oraz Pluton.
***
Władcą Koziorożca jest Saturn, obecnie przebywa w Wodniku i w Marcu dołączy do niego Pluton, który teraz jest w Koziorożcu. Jest to dobry czas aby dobrze zapoznać się z tym archetypem. Pluton w tym znaku zasili nasze próby narzucenia sobie ograniczeń i wszelką transformację związaną z wewnętrznym autorytetem i zasadami.
Dobrych Sezonowych wglądów, K.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top