Słońce ingres Ryby czyli bądź trochę na niby

Ryby to ostatni Znak Zodiaku, zamykają koło i cały Zodiakalny cykl. Last, but not least!
Zawierają w sobie jakości wszystkich 12 Znaków. Albo żadnego. Mogą wszystko. Albo nic. Są. Albo ich nie ma. Unoszą się na chmurce. Albo są głęboko pod wodą. Ryby to wielka nie wiadoma. Albo wszech-wiedza. Czują, śnią, widzą. Albo kompletnie nie kumają bazy.

Pełne sprzeczności. W końcu ich symbol do dwie Ryby, każda płynie w swoją stronę.
Wierzą, że się same nie oszukują. Kochają wszystkich, i wszystkich się boją. Oddadzą życie za ludzkość, a potem będą tej ludzkości powiadać jakie są biedne.

A już bardziej na poważnie: Ryby to chaos, uczucia, sztuka i mistyka. W końcu to ofiarność i wiara.

Po przejściu przez cały Zodiak Słońce ląduje w Rybach by pokazać nam inny wymiar rzeczywistości. Ten niematerialny, ten duchowy.

Ryby uczą nas, że jest coś więcej. Pokazują nam, że poza materią istnieje coś jeszcze. Co to jest? Miłość uniwersalna, bezwarunkowa, do wszystkiego i do wszystkich. Jedność, w której tkwi siła.

To także wiara – która zaraz po miłości – jest chyba najsilniejsza energią we wszechświecie.

Władcą Ryb jest Neptun: pan Mgła. Pozwala on na puszczenie wodzy fantazji, oderwanie od rzeczywistości i życie w iluzji. Rozpuszcza granice pomiędzy ludźmi i zjawiskami.

Dzięki niemu Ryby mają doskonałą intuicje, rozumienie na wyższym poziomie, ale są też niepraktyczne i odrealnione. Niezwykła uczuciowość tego znaku powoduje, że często są empatiami, dlatego tak chętnie się poświęcają i jako pierwsze biegną na pomoc. Ale to też sprawia, że są naiwne i łatwo nimi manipulować. Dryfują przez życie, czekając aż ktoś wskaże im drogę.

Rybia wrażliwość powoduje, że wszystko przeżywają silniej, i dlatego łatwiej niż inne znaki grają w eskapizm. Uciekają od problemów i trudność dnia codziennego. Najchętniej w różnego rodzaju używki, stan zakochania lub świat fantazji.

Romantyczne – szukają swojej bratniej duszy. Uduchowienie – w nosie mają doczesność. Tęsknią za czymś, same nie wiedzą za czym.
Raz w jedną stronę, raz w drugą. Niezdecydowane. Potrafią się dostosować w imię świętego spokoju.

Czarują i czują. Wszystko i wszystkich.

Co robić, jak żyć?
zaakceptuj chaos, pogódź się z tym, że na niewiele rzeczy w życiu masz wpływ – płyń, ale nie daj się nieść nurtowi
wydobądź swojego wewnętrznego artystę, puść się, uwolnij swój głos i swoją wyobraźnię
przez kolejny miesiąc staraj się zapamiętać swoje sny, zapisuj wszystko co pamiętasz
bądź wyrozumiały dla siebie i dla innych
czym jest dla Ciebie ofiara i ofiarność? Jak często robisz coś bezinteresownie dla innych, a jak często się samo biczujesz i stawiasz w roli ofiary?
jedź nad wodę: rzekę, morze, jezioro – pobądź z tym Żywiołem, niech Cię ukoi i ukołysze

Przed nami zamknięciu cyklu koła Zodiaku. Ryby jako ostatni znak symbolizują Wszystko, wszystko to czego nauczyliśmy się przez ostatnie 12 miesięcy. I wszystko to czego się nie nauczyliśmy.
Mówi się o Rybach, że są altruistyczne i ofiarne. Kochają Wszystko i wszystkich. Wrażliwe, romantyczne, idealistyczne. Wierzą, że się uda. Intuicją wyprzedzają inne Znaki. Ale co z tego, jak często ulegają swoim własnym iluzją, samooszukują się, trwonią energię na nie wiadomo co, dewaluują, omijają, wymigują się. Uciekaj od konfrontacji, szczególnie tej ze sobą. Odpływają od odpowiedzialności za swoje życie, dając się nieść 

Trzymajcie się mocno Ziemi podczas następnych 4 tygodni. Jednocześnie dajcie sobie czas by płynąc i zobaczyć gdzie Was poniesie Nurt. Chlup.
K.

(obrazki pochodzą z generatora AI oraz pinterest.com) 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top