Sezon Panny czyli chaos powinien być karalny

23/08-23/09

Powszechnie uważa się, że Panny to pedantki/pedanci. Otóż nie jest tak do końca. Panna lubi zasady, gubi się gdy ich nie ma. Zasady wyznaczają porządek niekoniecznie rozumiany jako czystość, bardziej jako reguły, należyty stan gdzie wszystko do siebie pasuje. Osoba z mocną Panną w horoskopie zazwyczaj ma jakąś strefę życia gdzie panuje idealny ład i taką, gdzie ledwo zbiera się do kupy. Tylko o tej drugiej raczej się nie dowiesz, bo Panna umie trzymać pozory.

Panna to znak Ziemski, w Jakości Zmiennej

W horoskopie odpowiada jej 6 dom

Panna ma za zadanie ubrać w konkret to co wymyślił Lew. Koniec zabawy i beztroski, przyszedł czas na obowiązki. W końcu trzeba jakoś przetrwać zimę, już dziś robiąc zapasy. Panna może kojarzyć się ze żniwami, zapasami, pracą w polu, zbieraniem, zabezpieczaniem, planowanie, urodzajem, plonami. Można skojarzyć ją z mitologiczną Demeter.

Po Pannie przychodzi Waga, która uczy się współpracy. Ale zanim się tego nauczy robi wszystko sama – Panna to taka Zosia samosia zodiaku. W końcu sama zrobi najlepiej!

Panna to reguły, obowiązki i porządek. Brzmi średnio. Bo komu po sezonie Lwa chce się pracować? Komu chce się wyrywać z beztroski by pracować nad sobą? PANNIE. I powinniśmy być jej wdzięczni za to, że stoi na straży porządku. Dzięki niej, to co musi być zrobione jest zrobione. Każdy z nas ma w sobie jakość Panny, mniej lub bardziej. Każdy z nas czuje, że ma obowiązki, pytanie na ile się z nich wywiązuje?

Porządek u Panny wynika z analitycznego myślenia, podejścia czarno białego, zero jedynkowe. Coś jest albo tego nie ma. Jak jest za dużo, trzeba zoptymalizować, jak w nieładzie – trzeba nadać temu formę. Wszystko co się nie zgadza i nie pasuje – usunąć. Każdy krok zaplanować po czym przejrzeć plan raz jeszcze by doprowadzić go do perfekcji. I dawaj jeszcze raz, w końcu Panna nie potrafi usiąść na tyłku i nic nie robić. Więc jak nie ma nic do roboty, ona ją sobie znajdzie.

Panna to kalkulacja. Układanie, dopasowanie. Rozumowe pojmowanie Świata. Chęć zakwalifikowania wszystkiego, przypisania do kategorii, ułożenia w szyku. Czego Panna nie rozumie, uważa, że nie ma. A czego Panna nie rozumie? Opozycyjnego Znaku Ryb, które radośnie tapla się w Chaosie. Przeciwieństwie ustalonego przez Pannę porządku.

Chaos, stan nie wiem, stan zaufania i wiary, tak bliski Rybom, jest odległy Pannie. Panna gubi się tam gdzie odnajdują się Ryby. Oderwanie od rzeczywistości to najgorsza kara dla Panny.

Sezon Panny to czas porządków. Układania i planowania. Ale nie po to by popadać w nadmierną kontrolę, tylko po to aby uporządkować to, co da się uporządkować. By wypełniać swoje obowiązki, które stają się codzienną rutyna dbania o siebie. Samodoskonalenia i perfekcji – bez znanej u Panien samokrytyki ofkors. Chaos w codziennym życiu nie jest wskazany w nadmiarze. Trochę Panniego opanowania, bez nadmiernego entuzjazmu, zawsze się przyda.

Sezon Panny co robić, jak żyć?

  • planować i robić
  • udoskonalić jedną rzecz (odmalować pokój, poprawić fryzurę, wykonać zalegające badania, dokręcić tę śrubę w kranie i tak dalej)
  • wprowadzić sobie jedną rzecz do codziennej rutyny która będzie wspierać Wasze zdrowie (5 min ćwiczeń, jedno jabłko dziennie, spacer po lesie 8h dziennie 😉 sami wiecie co)
  • uporządkuj zaległości – wszelakie
  • znajdź czas by zastanowić się gdzie i kiedy się najbardziej krytykujesz i w zasadzie dlaczego?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top