Pełnia w Baranie czyli z ogniem igranie

29/09, 11:58

Baran

Ognisty

Kardynalny

włada nim Mars

odpowiada mu 1 dom w horoskopie

Pełnia

opozycja Słońca (Waga) do Księżyca (Baran)

aspekt napięciowy

czas zbierania plonów i czarowania

Baran to natura szczera – cechy wodza ma, pioniera.

Więc przez życie kroczyć będzie – Baran pierwszy w pierwszym rzędzie.

Dzielny, śmiały, impulsywny – energiczny i aktywny.

Jego żywioł – szybkość, ruch – przedsiębiorczy z niego zuch.

Leszek Szuman

Baran to pierwszy Znak Zodiaku – wychodzi z kosmicznego łona i mówi Ja! A raczej krzyczy JA! Egoista Zodiaku. Wszystko co robi robi dla siebie lub po to by się popisywać. Zrywny, impulsywny, ognisty. Jego władcą jest Mars – Planeta wojny, agresji i siły. Strach się bać? Mars w horoskopie urodzeniowym pokazuje jak się bronimy i jak stawiamy granice. Bez tego w życiu ani rusz. Bez tego ludzie dookoła nas nie będą wiedzieć czego chcemy i jakie są nasze potrzeby. I o tym mówi też Baran – o sobie, o moim.

Nieskomplikowany i zrywny. Robi zanim pomyśli, później będzie się martwił, albo raczej ponosił konsekwencje, bo o zamartwianie go posądzić nie można.

“Baran jest odruchowy: rzec można, jego psychika jest zbudowana jak na fundamentach, na odruchach.” – pisze Wojciech Jóźwiak

I to prawda. Spontaniczny, narwany, nadaktywny, ruchliwy, żywy, dziki. Bo takie jest też pierwotny Ogień – to siła w nas, która pcha nas dalej. Ogrzewa nasze wnętrze by ukazać się w całości, takim jakim się jest.

Po przeciwnej stronie Barana stoi Waga – dbająca o konwenanse i o to żeby było miło. Mdli ją na myśl o nieokrzesanym Baranie i o tym co niespodziewanego może wywinąć. Ale skrycie go podziwia, bo ona też by chciała być w każdej sytuacji sobą, a do tego podejmować w mig decyzje, bez oglądania się za siebie.

Inną ważną cechą Barana jest rywalizacja. I o ile jest to cecha przydająca się gdy trzeba postawić na swoim i postawić na siebie, to już w relacjach może przeszkadzać. I tak opozycyjna Waga uznaje kompromis pod każda postacią, co zapewnia jej przychylność otoczenia, o tyle Baran kompromisem gardzi – jego musi być na wierzchu. Czy w takim razie Baran jest skazany na samotność? Niekoniecznie ale musi nauczyć się, że ta druga osoba też jest ważna, też Jest i ma swoje potrzeby dokładnie tak jak on.

Ognisty temperament Barana jest w każdym i w każdej z nas. Iskra wyzwalająca do działania, pasja i brawura, siła by stawiać na swoim, bronić się, decydować i pokonywać przeszkody. Uczyć się siebie i być sobą.

Ale Baran nie może zapominać, że nie jest sam na tej Planecie i potrzebuje innych ludzi, choćby do tego by mógł się przed kimś popisywać. I tak oto Pełnia w tym znaku pokazuje nam jak ważna jest znajomość swoich potrzeb i obrona ich ale z poszanowaniem potrzeb i Ognia innych ludzi, szczególnie tych, z którymi tworzymy relacje.

Pełnia w Baranie

Co robić, jak żyć?

Emocje sięgają zenitu, warto je wytańczyć, wykrzyczeń, wybiegać, wybić kijem.

Można poczarować, np z listkiem laurowym. Napisz na nim swoje potrzeby – te fundamentalne, te których zawsze będziesz bronić, te z których nie zrezygnujesz. Poproś Matkę Naturę i Dziadka Kosmos o siłę by móc je realizować, spal nad świecą listek i podziękuj za tę wiedzę.

Odpowiedz sobie na pytania: czy w moich relacjach moje potrzeby są szanowane? Czy ja mam szacunek do potrzeb innych? Czy w relacjach muszę stawiać na swoim czy potrafię osiągać kompromis? Czy kompromis to zawsze coś za coś? Czy w moich relacjach mój wewnętrzny Ogień jest gaszony czy podsycany?

Idź w dziką noc, oglądaj Księżyc i wyj. Rozpal Ogień. Skacz w Płomienie, biegaj po rozżarzonych węglach. Bójka w Barze? Bardzo proszę. Biegaj, skacz. Uprawiaj seks, dziki i namiętny, jakby jutra nie było. Szukaj środka w relacjach, ale nigdy nie swoim kosztem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top