Nów w Pannie czyli zostaw złe nawyki na kwarantannie

15/09/2023,3:40

Panna to Zmienny i Ziemski znak, jej cechy to: perfekcjonizm, krytykanctwo, obowiązkowość, trzymanie się zasad, zwracanie uwagi na detale, analityczny umysł, praktycyzm

Nów jest wtedy gdy Słońce jest w koniunkcji z Księżycem, to czas nowego, zasiewania intencji, rozpoczynania

Nów w Pannie to czas wprowadzania porządków w jakimś obszarze życia. Ponieważ Panna dąży do doskonałości ulepszając każdy detal jej archetyp kojarzony jest z zasadami i nawykami dnia codziennego.

Umiłowanie zasad i potrzeba samodoskonalenia się to idealna energia by rozpocząć wspierającą rutynę w swoim życiu. Albo i dwie, może trzy, w końcu w dniu Nowiu Merkury wychodzi z retrogradacji nadając nieco dynamiki wydarzeniom, a tym samym pchając zmiany do przodu.

Po co nam dobra rutyna?

Żeby żyło nam się łatwiej, żeby na przykład, gdy przychodzi cięży czas trzymać się tego co wspierające by mieć siły na rozprawienie się z tym ciężkim czymś . To jak dobra znajomość pierwszej pomocy – gdy nachodzi zagrożenie działamy na autopilocie, wiemy co robić, mamy wyuczone zachowania i potrzebne narzędzia.

***

W jakim obszarze życia wprowadzić nowe nawyki na ten Nów?

Sprawdź w jakim domu odbywa się Nów.

1- Ja, 2 – Moje, 3 – Nauka, 4 – Bezpieczeństwo, 5 – Twórczość, 6 -Codzienność/praca, 7 – My, 8 – Przemiana, 9 – Filozofia,

10 – Kariera, 11 – Idee, 12 – Wiara

***

Co robić, jak żyć?

Zrobić porządna listę, równiutką i praktyczną pełną wskazówek i wytycznych, własnych zasad porządkujących rzeczywistość, konkretne cele i kroki do ich realizacji.

Celem jest perfekcja? Nie! Celem jest zrobione.

Nie myśl, że Ci się nie chce. Rób. To Twój obowiązek wobec siebie.

Uporządkuj co trza i hazia, dawaj z czystą głową.

Siej nowe. Planuj. Zmieniaj.

Uran robi trygon do tego Nowiu, a to zachęca do porzucenia złych nawyków i zmiany na coś lepszego. Może zmiana przyjść sama, nie spodziewanie. Kop do działania będzie. Przekuj nerwowość w coś praktycznego. Dokonaj konkretnej zmiany, która ma na celu polepszenie Twojej codzienności.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top