Sezon Skorpiona czyli prawda ujawniona

23/11-23/12

Skorpion to znak Wodny i Stały

Odpowiada mu 8 dom horoskopowy

Archetyp Skorpiona to: detektyw, mag, szara eminencja, alchemik, szpieg

Kojarzy się z :seksem, śmiercią, tabu, zemstą, wytrwałością, przenikliwością

Skorpion w przeciwieństwie do swojej poprzedniczki Wagi jest bezkompromisowy, on nie szuka odcieni szarości, żeby znaleźć się gdzieś po środku: on jest albo czarny albo biały, albo coś robi na maxa ale nie robi wcale. Dlatego jest taki skuteczny. Jego wytrwałość jest już legendarna, tak samo jak niezmordowanie.

Bo Skorpion może nie jeść, może nie wychodzić ze swojej jamy, może z nikim się nie kontaktować gdy przed oczami ma swoją misję i cel. Jak na znak Stały przystało jest uparty – nie próbuj zawracać go z jego drogi. Może się to dla Ciebie źle skończyć. Wrogiem Skorpiona nie chcesz być. Bo on nie odpłaci się od razu, i to jest takie przerażające. On czeka. Aż zapomnisz. I hyc. Wie, że będzie bolało bardziej.

Po Skorpionie przychodzi Strzelec i to jest gracz zespołowy. W przeciwieństwie do Skorpiona. Niezależny, nikomu nie podlega. On dowodzi tylko, że niezauważalnie. Pociąga za sznurki, ustawia, manipuluje, lekko pcha w określoną stronę. Dumny. Nie cierpi gdy ktoś ma nad nim władzę. Chyba, że jest to niezwykle silna osobowość, autorytet o wielkiej mocy.

Skorpion to emocje. Silne, głębokie, intensywne, pochłaniające. To one go motywują i nim kierują. To dzięki nim jest taki niezwyciężony. Bo on do swoich stanów emocjonalnych potrafi wracać (dlatego tak dobrze smakuje mu długo odkładana zemsta) by przeżyć raz jeszcze, jeśli mu za mało tego, co dzieje się wokoło niego. Dlatego Skorpiony ciągnie to tematów ciężkich, przez innych pomijanych. Bo tam czai się głębia i moc transformacji. Śmierć, seks, psychologia, ezoteryka… na granicy dobra i zła, testując innych, testując siebie.

“Skorpion zdaje sobie sprawę, że ogrom skumulowanych w nieprzebranych pokładach nieświadomości emocji może wymusić lub umożliwić dokonanie czynów i zyskanie osiągnięć niewykonalnych wyłącznie przy udziale świadomości. “ – Jarosław Gronert

Skorpion do dyspozytor energii/zasobów. Byk, znak opozycyjny, mówi: Moje zasoby, Skorpion mówi: nasze zasoby. Jak możemy je wykorzystać? Jak mogę wykorzystać swoje, jak mogę wykorzystać Twoje? Dlatego też Skorpion to scalanie. Dlatego tak lubi seks – bo to ostateczny akt scalenia, połączenia się energii. Po co? By się zregenerować. A potem transformować. Bo do czego innego służy energia? Skorpion wie, że coś musi umrzeć, by coś innego mogło się narodzić. Z prochu powstałeś i tak dalej… jak transformuje Skorpion?

Poprze wydobywanie prawdy. Przed tym czujnym obserwatorem nic się nie ukryje. Twoje intencje i zamiary są dla niego na wyciagnięcie ręki Intuicja? Proszę bardzo, w najwyższym wydaniu, bo okraszona zdrowym rozsądkiem, jakiego brakuje Rybom czy Rakowi. Przygotowany na wszystko, ostrożny, tajemniczy. Nic o nim nie wiesz, on o tobie wszystko. I dlatego ludzie tak Skorpionów się boją, bo to radary na bullshit.

I o tym jest ten Sezon Skorpiona. O konfrontacji ze swoją własną prawdą. Co skrywam sam/sama przed sobą. Gdzie jest ten bullshit? I po co mi on? Nie łatwiej mówić jak jest i nazywać rzeczy po imieniu? No tak, ale wtedy trzeba się przyznać przed sobą, że ma się wady, cienie i mroczne sprawki.

Sezon Skorpiona, co robić, jak żyć?

Daj się ponieść swojej mrocznej stronie – A co? Why not? Oczywiście w ramach zdrowego rozsądku, nie chcecie spędzić sezonu Strzelca w więzieniu, albo sezonu Ryb na wyrzutach sumienia

Zmierz się ze swoją prawdą – co przed sobą ukrywam, dlaczego? Czy mówię innym prawdę w oczy? Jeśli nie to czego się boję? Czy mówię jak jest czy owijam w bawełnę?

Zabawa z emocjami – przez cały sezon pisz codziennie jak się czujesz i daj sobie parę sekund na poczucie tej emocji. Skorpion to czucie i przeżywanie – poprzeżywaj trochę

Rytuał – zbliża się pełnia w Byku, warto pomyśleć nad jakimiś czarami – Skorpion to Mag

Świętuj zmarłych – czy to 1/11, czy to w Halloween, czy inny dzień tego sezonu: podumaj nad śmiercią, nad tymi których nie ma, poczuj śmierć by przypomnieć sobie, że żyjesz

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top