Pełnia w Byku czyli czego sobie odmawiasz skurczybyku

28/10, 22:24

Byk

Ziemski

Stały

Włada nim Wenus

odpowiada mu 2 dom w horoskopie

Pełnia

opozycja Słońca (Skorpion) do Księżyca (Byk)

aspekt napięciowy

czas zbierania plonów, kończenia i czarowania

Byki to materialiści – nastawieni na korzyści.

Cenią to co się opłaca – daje zyski i wzbogaca.

Więc wartości abstrakcyjne – są dla Byka iluzyjne.

Ideałem jego życia – będzie harmonia współżycia

Leszek Szuman

Byk przypomina nam o przyjemności jaką może dawać ciało. Pokazuje, że nasze zmysły są po to by je karmić i rozpieszczać, a dzięki nim możemy doświadczać Ziemskiego życia.

Nów w Byku jest o rozkwicie pięknego życia i nieśpiesznym zachwycie. Dzisiejsza Pełnia natomiast jest już o zachwycie ale nad umieraniem, w końcu przyroda szykuje się na Zimę. Na Wiosnę Byk czuje spokój w ciele, myśl o budzącej się przyrodzie uspokaja go. Na Jesieni jednak zaczyna odczuwać napięcia i blokady w ciele. Z pomocą przychodzi Skorpion: zagląda głęboko by wydobyć emocje i traumy, które przyblokowały cielesnego Byczka. Zablokowany Byk ma problem by leniwie oddawać się przyjemnością życia, niezbędny jest dla niego spokój wewnętrzny by żyć jak na Byka przystało.

Obecnej Pełnie towarzyszy inny napięciowy aspekt, który podkreśla polaryzacje na osi Byk – Skorpion. Mars i Merkury w Skorpionie ustawią się w opozycji do Jowisza w Byku. Dodatkowo Zaćmienie Księżyca będzie rasowało całą energię odkrywając przez nami sposób na świadomą pracę ze swoim ciałem i ukrytymi w nim emocjach.

Jowisz podpowiada, że pracę można wykonać poprzez poszerzanie swojej świadomości i naukę. Wychodzenie do tego co nowe.

Mars da bodziec do działania już dziś, Merkury pozwoli się skupić i sięgnać głęboko.Byk to posiadanie rzeczy i zasobów , Skorpion to dysponowanie nimi. Tylko, że niezmordowany Skorpion, jeden z twardzieli zodiaku, choć tak zafiksowany na przyjemności, często jej sobie odmawia. Skazuje się na surowe warunki, sprawdza się w przeróżnych, trudnych sytuacjach. Opozycyjny Byk przypomina, że po przerobieniu tego całego wewnętrznego bałaganu, po wygrzebaniu się z kolejnej trudnej sytuacji, nadchodzi czas na odpoczynek i przyjemność. Nie można się bez końca tyrać, trzymać wciąż gardy w oczekiwaniu na atak (Skorpion). Należy odetchnąć i poleżeć do góry brzuchem.

Pełnia w Byku, co robić jak żyć?

Zatopić się w ciele – posłuchaj co ma Ci do powiedzenia Twoje ciało. Skup się, medytuj, bądź tu i teraz i słuchaj uważnie. Odpal praktykę Mindfulness by lepiej zrozumieć co do Ciebie płynie

Dać się ponieść ciału – tańcz, masuj się, dotykaj, uwalniaj i uspokajaj, ćwicz, rozciągaj, gimnastykuj

Nakarmić ciało – nie tylko dobrym jedzeniem czy czymś co koi zmysły, ale też dobrymi myślami i przeżytymi emocjami

Rozpieścić ciało – tutaj już wyższy level przyjemności. Spokojne i zrelaksowane ciało jest gotowe na rozkosz, sensualność, powolność, dotyk

Dzisiejsza Pełnia jest mocna energetycznie, mamy na Niebie zaćmienie Księżyca. Do tego Skorpion – archetypowo mag. Czarujemy?

Skoro to Byk może być na dworze, w naturze.

Dziś warto pożegnać coś co nas gniecie i hamuje przed zaznaniem spokoju. Może czas by sobie coś wybaczyć, może czas by coś puścić i wyleźć z ograniczającego schematu?

Karteczka (listek Laurowy lepiej skwierczy), długopis – napisz co Cię dziś blokuje? Pożegnaj coś od czego nie możesz się uwolnić, przestań rozpamiętywać, wywal to z siebie na zawsze. Można żegnać rzeczy związane ze wstydem, seksualnością (np starych kochanków), ciałem (np poczuci winy, bo nie trzymam diety), traumami, żalem i wszystko to gdzie uważamy, że przegięliśmy.

Ognisko, świeczka – spal i say goodbay temu wszystkiemu

Relaks dla ciała – zobacz jak lekko się czujesz, celebruj te spokój: zmysłowa kąpiel, masaż, spacer po jesiennym parku

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top