Przegląd Nieba

Kwiecień 2023

Merkury ingres Byk 3/04 – 11/06

Merkury w Byku to przede wszystkim upór, praktycyzm, wytrwałość i determinacja. Wykalkulowany Byk zabiera się za to, co może przynieść korzyści. Jest pamiętliwy i nie zmienia zdania.Gdy Merkury znajduje się w Byku warto zabrać się za rzeczy przyziemne i wymagające skupienia. Planowanie, zdrowy rozsądek i skrupulatność. Policz ile masz kasy, załatw podatek, kup sobie coś solidnego i porządnego.

Merkury sekstyl Saturn 5/04 * Merkury sekstyl Mars 8/04 * Retrogradacja Merkurego 21/04-14/05

Merkury będzie jedną z głównych „gwiazd” Kwietnia. Najpierw wchodzi do Byka, a później robi sekstyle: do Saturna i Marsa. Czyli najpierw ustrukturyzuje nasze myśli, plany i nada im kierunek. Później, wraz z Marsem pomoże te plany zrealizować. Głównym tematem będzie bezpieczeństwo materialne i emocjonalne. 21/04 zacznie swoją retrogradację, pierwszą w tym roku, w dodatku w znaku Ziemskim. Dobry czas na analizę swoich finansów oraz dumanie nad swoimi wartościami życiowymi.

Pełnia w Wadze 6/04 * Wenus sekstyl Neptun 7/04

Pełnia w Wadze to romantyczny czas. Czas skupienia się na relacjach, związkach i tej drugiej osobie. Dodatkowo sekstyl Wenus i Neptuna dzień po Pełni, podkręci romantisz atmosferę i doda jej głębi. Może być też tak, że Neptun odkryje prze nami jakąś tajemnicę związaną z miłością czy naszą relacją, albo spowije ją mgłą i nada jej innego znaczenia.

Wenus ingres Bliźnięta 11/04

Przejście Wenus z Byka do Bliźniąt może być odczuwane jako większa dawka energii i chęć na naukę w towarzystwie. Mniej liczenia kasy i szukania przekąsek na wieczór, więcej ruchu i rozgadania. Plotki, ploteczki, flirt, wycieczki, rozmowy, wymiana, komunikacja. Wenus w Bliźniętach jest bardzo wszechstronna. Szuka intelektualnego kontaktu. Ceni sobie wolność, nie lubi zazdrości.

Słońce koniunkcja Jowisz 12/04

Szczęśliwy dzień. Może warto dziś zagrać w zdrapkę? Albo zrobić coś, do czego oprócz talentu czy pracy potrzeba trochę szczęścia. Ogólnie przyjemny czas ale może być intensywnie. Słońce spotyka się z Jowiszem, obydwie Planety mówią o ekspansji i parciu do przodu. Może obudzić się w nas ambicja, chęć pouczania innych i zadzierania lekko nosa. Jowisz i Słońce to siła, energia i motywacja.

Słońce ingres Byk 20/04 – 21/05 * Nów w Baranie 20/04

O sezonie Byka będę jeszcze pisać. Tak samo jak o Nowiu w Baranie. Co ciekawe, to będzie drugi Nów w Baranie w tym roku – także dostajemy szansę na nowy, Nowy start, bardziej w duchu Barana i Byka – czyli konkretne ruchy nastawione na wymierne korzyści. Rozmyślne ale dziarskie kroki, strategiczne posunięcia i przedsiębiorczość level hard!

Mars sekstyl Uran 29/04

Mówiąc krótko: nosi. Może być szybko, nerwowo i chaotycznie. Czas by wprowadzić w życie zmianę, może tę wymyśloną na sekstylu Marsa i Merkurego? Mars w Raku to ostrożny strateg, działa, ale trochę z ukrycia, on się nie pcha bez odpowiedniego zabezpieczenia. Wraz z Uranem w Byku może nas przycisnąć by zadbać o swoją rodzinę i jej ogólne bezpieczeństwo. Sprzyja oryginalnym pomysłom i nietuzinkowym działaniom.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top