Merkury w Retrogradacji czyli czas umysłowej regeneracji

Retrogradacja Merkurego w znaku Byka 21/04 – 14/05

Retrogradacja, czyli pozorny ruch wsteczny Planety. Pozorny? Planety się nie cofają, Ziemia jest taka szybka, że czasem z jej perspektywy wydaje się nam jakby Planety na chwilę zmieniły bieg. Na wsteczny właśnie.

Każda retrogradacja to okazja do retrospekcji, spowolnienia, przegrupowania i przemyślenia.

Obecna retrogradacja Merkurego szczególnie zachęca aby skupić się na sprawach Ziemskich, zarabianiu i swoich wartościach, oraz kompletacji tego co jest dla mnie wartością?

Sprawy Ziemskie czy przyziemne, wychodzą na pierwszy plan w tym roku bo kolejne retrogradacje Merkurego będą miały miejsce w znakach Ziemskich: Pannie i Koziorożcu.

Każda retrogradacja Merkurego to czas by wszystkiemu przyjrzeć się uważniej, dogłębniej. Wyluzować, zwolnić i wszystko sobie przemyśleć. Dlatego tak często możecie przeczytać, że nie warto w tym czasie podpisywać umów czy zaczynać nowych projektów.

I w pewnym stopniu jest to prawda, wszechświat w tym czasie wspiera działania do wewnątrz, porządki, remanent – mniej rozpoczynanie nowych projektów i działanie ekspansywne. Czy to znaczy, że nie można zaczynać nic nowego? NIE! Tylko może być ciut trudniej i wsio.
Merkury to nasz umysł i komunikacja, gdy idzie w ruchu wstecznym, łatwo sobie wyobrazić, że umykają mu pewne szczegóły i detale. Stąd te typowe zalecenia na retro.

Co robić, jak żyć?
czas Merkurego w retrogradacji to czas kontemplacji: natury i wszelakich jej zjawisk – zawieś się patrząc na młode Sarenki czy gruchające Gołębie
zrób porządki w finansach, anuluj nie ważne subskrypcje, podlicz koszty utrzymania, zacznij regularnie wspierać charytatywne fundacje
daj sobie loozu, zwolnij na ten czas, nie biegnij, bądź uważny/a
weź udział w moim wyzwaniu z Moon Mandalą i skup się na swoim wnętrzu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top