Jowisz ingres Byk

czyli jaki masz na zarabianie myk?

16/05/2023 – 25/05/2024

Jowisz przemierza cały Zodiak w 12 lat, zmienia znak co roku. Z Ognistego Baran wszedł właśnie do Ziemskiego Byka.
Co nas z tej okazji czeka? Czy kapiące z nieba bogactwo i niekończący się róg obfitości? A może roczna stagnacja i ograniczony rozwój własny, wszak Jowisz o rozwoju mówi? Zanim predykcje przejdźmy do rzeczy podstawowych czyli tego o czym jest Jowisz i Byk i do tego co działo się gdy Jowisz ostatnio był w Byku. Mówiąc o Jowiszu w Byku nie sposób zapomnieć o koniunkcji jaka nas czeka: Jowisz z Uranem, ale to w przyszłym roku, na końcówce tego znaku.

Jowisz jest władcą Strzelca.
Jowisz to Planeta benefik – czyli, że dobra, nie jak Saturn, złą sławą owiany, czyli malefik.
Jowisz jest Planetą powiększenia, powiększa rzeczy dobre ale i i złe. Więc jest z niego benefik, z zasady. Ale czy zawsze – to już kwesta sporna.

Jowisz w kosmogramie urodzeniowym mówi o szczęściu, ekstrawersji. Jest naszym nauczycielem i przewodnikiem, pokazuje jak i po co chcemy się rozwijać. Może podpowiedzieć na czym łatwo nam zarobić, oraz w jakiej dziedzinie życia łatwo o przesadę i brak umiaru.

Byk to znak Ziemski i Stały, pozornie ma wiele wspólnego z Jowiszem i samym Strzelcem. Ale tylko pozornie. Byk i Strzelec tworzą razem aspekt kwinkunsa – czyli na dwoje babka wróżyła (150 stopni, czyli ani nie opozycja, ani nie trygon).W komitywie dają nam sybarytę pirata. Chce więcej i dalej ale też lubi się zatrzymać by nacieszyć tym co zdobył. Strzelcowy rozmach i Byczy pragmatyzm mogą zaowocować odważnym inwestorem lub przemądrzałym skąpcem. Te dwa znaki to życie pełne opłacalnych przygód.

Czy zatem Jowisz w Byku czuje się dobrze?
Moim zdaniem nie całkiem. Byk go strofuje, może nawet spowalnia. Z pirata robi się trochę trzęsidupa.

Gdy Jowisz po raz ostatni zajmował znak Byka Stanom Zjednoczonym obniżono rating kredytowy, wywołując tym samym niezłe zamieszanie na rynkach finansowych. Dodatkowo kryzys gospodarczy w Grecji pogłębił się do tego stopnia, że UE musiała utowrzyć fundusz ratunkowy. Ogólnie panowała rececja.
Również na prezydenta Rosji, ponownie wybrano Putina, nadmienię, że ma on Jowisz w Byku właśnie.

Jowisz w Byku działa mniej ekspansywnie, bardziej zachowawczo. Wprowadza stabilizację, nadaje praktyczny ton działaniom. Każe się zatrzymać i zastanowić. Rozwaga, kłuci się z zastojem. To też stawianie na dobrą jakość i życie z rozmachem. Jak się lenić to po całości, jako korzystać z życia to z rozkoszą i bez wyrzutów.

Jowisz w Byku to czas finansowych możliwości, ale i upadków. Wszak Jowisz powiekszać będzie to co przyrasta, ale i to co maleje, czyli długi na przykład.
Jowisz w Byku może przynieść nam większe zainteresowanie przyrodą, ekologią i odżywaniem – permakultura i ogródek pod każdym blokiem, albo wielkie molochy żywieniowe i redystrybucja żywności. Jowisz w Byku to także inne spojrzenie na hedonizm i rozkosz, ciało, zmysły i dbanie o siebie

Aby lepiej zrozumieć Jowisz zastanowić się co działo się u Ciebie 12 lat temu. Dodatkowo zajrzyj w swók horoskop i zobacz jaki dom będzie on tranzytował. Poniżej opis tego na co może ów Jowisz wpływać w poszczególnych domach.

Tranzyt Jowisza przez domy
1 dom – wzrost pewności siebie, samozadowolenie ale też pouczanie innych i tendencje do tycia
2 dom – nowe źródła dochodu, pomnażanie zasobów, rozrzutność i zadłużanie się
3 dom – nauka, nowy kurs/studia, poszerzanie wiedzy, częste wycieczki
4 dom – nowy dom, remont/dekorowanie, uwaga na wścibskich sąsiadów
5 dom – radosna energia twórcza, wzrost samoekspresji, uwaga na narzucanie się innym
6 dom – nowa praca/awans/podwyżka, potrzeba posiadania tej właściwej pracy
7 dom – wsparcie od partnera/ki, nowe znajomości, które przynoszą radość ale i uczą
8 dom – uzyskanie spadku lub pieniędzy od partnera, rozbudza się seksualność
9 dom – nosi na dalekie podróże, rozwój osobisty i intelektualny, ahoj przygodo
10 dom – awans społeczny, doskonałe propozycje, uwaga na bycie obiektem plotek
11 dom – czas aby spełnić swoje marzenia, korzystaj z pomocy przyjaciół lub grup do, których należysz
12 dom – wzrost intuicji oraz zainteresowanie rozwojem duchowym, dobry czas by pracować nad swoją wiarą (niekoniecznie katolicką ,może być wiara w siebie)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top