Era Wodnika i co z niej wynika czyli pochwała i polemika

Era Wodnika jest teraz szeroko omawiana, a to za sprawą wejścia Plutona do tego znaku. Czy to oznacza jej początek? W tym cyklu, miedzy innymi, się nad tym zastanawiam.

Czy w ogóle jest możliwe ustalenie w jakiej epoce się żyje? Czy nie jest to zadanie następnych pokoleń? Lubimy dzielić coś na okresy, średniowiecze, dzieciństwo, emerytura. A wszechświat nie dzieli się, nie zna czasu. Zna cykle.

Podstawowym założeniem przy podziale na Ery jest punkt Barana i jego położenie względem gwiazd. Dochodzi do tego zjawisko precesji Ziemi, rok Platoński, czyli około 2150 lat i w zasadzie możemy sobie dzielić ludzkie dzieje na Astrologiczne Ery.

Tylko, że tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jest za to problem z wyznaczeniem jednomyślnych cech tej Ery, przez Astrologów. Debata na temat Gwiazdozbiorów i Znaków Zodiaku.

A także przypisywanie różnego znaczenia wydarzeniom na Niebie.

Wielka koniunkcja

Jowisz spotyka Saturna co około 20 lat. Są Astrolodzy, którzy w niedawnej koniunkcji upatrują początku Ery Wodnika. A było to 21 Grudnia 2020 właśnie w znaku Wodnika. Wcześniej w roku 2000 i 1981. Czy koniunkcja tych Planet to także Gwiazda Betlejemska? Spotkanie Jowisza i Saturn na Niebie to zawsze spektakl, niczym jedna, wielka, błyszcząca Gwiazda.

1781 i lata 60

1781 to rok w którym odkryto Urana – to jest obecny władca Wodnika. Do Astrologów, którzy przypisują temu zdarzeniu rozpoczęcie Ery Wodnika należą min Liz Green. A Dane Rudhyar widzi lata 60 jako otwarcie się na Erę Wodnika po raz pierwszy.

Gwiazdozbiory

Jeśli brać pod uwagę pierwotną wersję o Erze Wodnika, i wyliczenia matematyczno-astronomiczne, Era Wodnika zacznie się w 2597 – gdy punkt Barana wejdzie w gwiazdozbiór Wodnika.

Uran w Wodniku

Wszedł to tego znaku w 2001 roku.

Pluton w Wodniku

Wejdzie do tego znaku 23 marca 2023 roku.

Co charakteryzuje Erę Wodnika? (według różnych Astrologów)

dążenie do samorealizacji, indywidualizm, przyjaźń > miłość, otwartość na dziwność, każdy inny – wszyscy równi, postęp technologiczny – AI, otwartość na zmiany, samoświadomość – poszerzanie świadomości, komunikacja bez granic – telepatia, wolne związki – redefinicja relacji, poszukiwanie nowych sposób myślenia – przekraczanie granic, innowacyjność, poszerzanie perspektyw, wolność od obecnych reguł – wyjście poza system, pokój na świecie, oryginalne wykorzystanie tradycyjnych metod, zainteresowanie samorozwojem, astrologią czy kulturą starożytnego wschodu, szukanie swojego powołania – Ja, to Ja.

Wejścia Plutona do Wodnika, tak naprawdę tylko na chwilę, by powrócić w przyszłym roku, na pewno jest otwarciem nowej jakości, powiewem świeżości i czegoś innego. Ale jak ważne jest to wydarzenie, ocenią kolejne pokolenia. Nam pozostaje zanurkować w tę rzeczywistość, dać się ponieść Wodnikowym falom i Plutonicznym transformacją. Coś się kończy, coś się zaczyna.

Czy to nowa Era, Epoka czy cykl. Wszystko już było, tylko, że inaczej. Teraz mamy szansę przeżyć Coś jeszcze raz, tylko, że inaczej.

Dwie równolegle biegnące fale – symbol Wodnika, pokazują ruch. Czy dwóch odmiennych idei? Odmienne ale idące w tym samym kierunku? Czy to jest właśnie symbol otwartości na inne poglądy i zgoda na to, żeby je przyjąć?

Obserwujemy rozwój nowego społeczeństwa, wyposażonego w technologie, które śniły się scenarzystom filmów si-fi. W tym samym czasie rozwija się styl życia oparty o cykle natury, skupiony na ekologii i duchowości. Czy w takim razie Era Wodnika jest zapowiedzią koegzystencji dwóch (wielu) różnych idei w harmonii? A może czasem narcyzów i socjopatów? Albo geniuszy i wizjonerów? Robotów i powrotem hippisów?

Najlepsze jest w tym wszystkim to, że nie wiemy.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top