Wenus w Retrogradacji czyli błyszcz w samouwielbieniu i akceptacji

23/07 – 4/09

Wenus: Planeta piękna, harmonii, relacji, finansów, miłości, talentów, sztuki

Lew: przebojowy, pewny siebie, dramatyzuje, kreatywny, twórczy, inspirujący, zaborczy

Retrogradacja: pozorny ruch wsteczny Planety, to czas gdy jej energia jest zwrócona ku wnętrzu i zmienia nieco swoje znaczenie

Wenus w Retrogradacji w horoskopie urodzeniowym: zaniżanie własnej wartości, trudności w relacjach z innymi, pogłębiona retrospekcja emocji, bardzo silne uczucia, dostrzeganie ukrytego piękna

Wenus opowiada w horoskopie o tym jak kochasz i jak wchodzisz w relacje i współpracę. To kompas naszego gustu. Pokazuje jaki mamy stosunek do sztuki i jakie talenty artystyczne. Z jej położenia (ale nie tylko!) dowiesz się jak najlepiej i najlżej możesz zarabiać.

Gdy Wenus znajduje się w ruchu wstecznym w tranzycie nadchodzić moment gdy to wszystko wyżej wymienione stanie na głowie, zmieni swoją naturę.

Na moment, a raczej na około 40 dni, zaczynamy kwestionować swoje podejście do relacji, ujawniają się jakieś inne potrzeby materialne i z jakiegoś powodu ubieramy się do pracy inaczej niż zwykle.

I tak oto Wenus zachęca nas do zastanowienia się nad tym wszystkim.

Będąc w Lwie wskazuje mocno na obszar związany z miłością… samomiłością. Bo najpierw musimy pokochać siebie, by pokochać innych. Bo najpierw musimy mieć udaną relacje ze sobą, aby mieć udane relacje z innymi. Bo najpierw musimy kochać siebie wystarczająco mocno by wiedzieć, że zasługujemy na wszystko co najlepsze, łącznie z dobrym hajsem. Bo najpierw musimy siebie akceptować, by móc swobodnie i twórczo się wyrażać. Tak jak nam serduszko pika.

Cza, cza, cza.

Albo.

Woop, woop, woop.

Podczas Retrogradacji Wenus zazwyczaj odradza się ślubu, podpisywania nowych umów finansowych czy wracania do ex. Ja w wolną wolę wierzę, ale w energie Planet też 😉 w każdym razie pewne rzeczy będą do nas wracać w tym czasie, od nas zależy jak się z nimi rozprawimy i jaka będzie nasza na nie reakcja.

Co warto robić?

Błyszczeć sobą. Błyszczeć samomiłością i samouwielbieniem. Niech nastanie 40 dniowa próżność. Na pohybel duchowym postom, czas skierować miłość ku wnętrzu. Jeśli coś wraca do Ciebie to weź to na warsztat. Jeśli masz ochotę dziś wyrazić się inaczej niż zwykle – daj sobie. Bądź dla siebie i zobacz jak to się skończy?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top