Słońce ingres Rak czyli emocje nie rządzą, lecz mów im tak

21/06 – 23/07

Słońce w znaku Raka to czas zejścia w głąb siebie, do domu, do bezpiecznej przystani. Rak uczy nas, że wrażliwość to nie wada, a emocje są podpowiedziami z naszego ciała.

Rak to Kardynalny i Wodny znak. To emocje i wszystkie ich odcienie. To opieka, matczyność, miłość, troska, odpowiedzialność. Ale także zaborczość, kontrola i dominacja, manipulowanie i wywieranie nacisku.

Rak dla „swoich” zrobi wszystko. Jest gotów do największych poświeceń. A nawet, na co dzień łagodny, do agresji.

Rak mówi: ja czuję, ja czuję się bezpiecznie, ja potrzebuję gromady

Sezon Raka to czas przyglądania się swoim emocjom, pozwolenie sobie na swobodny ich przepływ i czucie. Ale też zrozumienie, że one nie mogą mieć nad nami kontroli. Są po to by nam coś pokazywać, lecz nie by nami kierować.

Mogą być motywacją, ale nigdy nie są racją.

Na naszą korzyść będą działać tylko jeśli pozwolimy im być, zgodzimy się na ich obecność i nie będziemy ich wypierać. Bo inaczej się uleje. Jak to z Wodą (a Woda to emocje) bywa.

Zatem najbliższe tygodnie to czas emocji i wspomnień. Miniony czas i przeżycia z dzieciństwa to źródło często naszych wypartych emocji. Warto się im przyjrzeć, spróbować przeżyć i wypuścić w sina dal. Lato i Słońce wygrzeją nawet największe smutki, więc lepiej robić to teraz, niż w czasie sezony Skorpiona 😉

Wdech i nurkujemy. Może być najpierw tam gdzie mamy grunt. Ostrożnie, jak na Raka przystało.

Grafika: AI

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top