Pełnia w Strzelcu czyli dziś jestem tu, a jutro w Zgorzelcu

4/06, 5:43

Przed nami Ognista Pełnia w szalonym Strzelcu. Ten niepoprawny optymista zawsze szuka pozytywów. Gdy ich nie ma pakuje tobołek i idzie w swoją stronę, szukać dalej. A pesymizmu i smutku pan Strzelec bardzo nie lubi, wręcz przed nim ucieka. Ucieka też przed wszystkim co znane, miałkie i nijakie. Za to ekscytuje go myśl o przygodzie, odkrywaniu i nauce. Dlatego wciąż jest w ruchu, wciąż na misji motywowanej swoimi marzeniami i ideałami. Szuka sensu i zrozumienia.

Strzelec jest w opozycji do Znaku Bliźniąt. Obydwa Znaki są Zmienne, zatem obca jest im stagnacja i spokój – znane są im ruch i wszechstronność. Obywa dwa Znaki ciągnie do nowej wiedzy. O ile Bliźnięta chłoną wszystko jak leci, bezrefleksyjnie, o tyle Strzelec już robi przesiew, filozoficznie pyta: dlaczego, po co, jak? Oś tych dwóch znaków to konfrontacja tego co wiem i tego co wiedzą inni. Moje poglądy, a poglądy otoczenia. Kto ma rację? To także sprawdzanie w praktyce nabytej wiedzy, a dzięki temu wykształcanie własnych idei.

Co robić, jak żyć?

Przede wszystkim zająć się sobą i swoją potrzebą odkrywania. Strzelec kojarzy się z piratem – który z rozmachem zdobywa kolejne wyspy, nie ogląda się za siebie tylko pędzi do przodu, za nic ma zasady i wytyczone szlaki – Arrrr, przedziera się przez fale! Ahoj przygodo, witaj horyzoncie! Zatem rozstawiaj żagle i płyń – gdzie bądź. Do Toronto albo do Zgorzelca – z odwagą i otwartością.

Nie zapominaj o czymś, o czym czasem zapomina Strzelec – że najważniejsza jest tutaj droga, nie cel. Jeśli o tym zapomnisz umknąć Ci może piękno tej drogi, a osiągnięty cel łatwo rozczaruje.

Co robić, jak żyć?

  • ruszaj się w każdym możliwym kierunku, zobacz miejsca, w których jeszcze Cię nie było, albo te które już znasz – tylko, że inaczej
  • jakie są Twoje cele, jakie masz marzenia? W przerwie w podróży siadaj i pisz: 10 swoich największych marzeń, 10 swoich największych planów – co Cię powstrzymuje przed realizacją? Co by było gdby wszystkie się spełniły?
  • Pełnia to dobry czas na rozpoczęcie pracy z Moon Mandalą (do pobrania za freeko na mojej stronie)
  • tańcz z Ogniem, tańcz pod wiatr, na trawie, na betonie, po kostki w wodzie, po szyje w ekstazie

Co robić, jak żyć?

  • zapal świecę i życz sobie wszystkiego tego czego jeszcze nie jesteś sobie w stanie wymarzyć, otwórz się na więcej
  • Strzelcem rządzi Jowisz, a roślinami Jwoiszowymi jest między innymi Szałwia i Goździk – okadź dom i siebie odrobiną Szałwii lub Goździka z intencją odwagi w odkrywaniu świata
  • uważaj dziś szczególnie na wątrobę, uda i biodra

Dobrej Pełni w Strzelcu życzę. Jak każda Pełnia i ta może uruchamiać w nas złość i frustrację. Zatem spokojnie. To minie.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top