Horoskopy zwierząt czyli dlaczego mój pies tyle szczeka?

Horoskop można wykreśli w zasadzie na każde wydarzenie: od narodzin i śmierci, poprzez za mąż pójście, rozpoczęcie nowej pracy, pierwsze spotkanie przyjaciela, konkretne pytanie, wybory prezydenckie i tak dalej.

Można również wykreślić horoskop dla narodzin swego pupila. Nie jest to szczególnie popularne, bo zwyczajnie większość z nas nie wie kiedy pupil się urodził, nie mówiąc już o godzinie urodzenia. Można wtedy wykreślić horoskop na moment gdy zwierzak pojawił się w naszym domu.

Jeśli jednak mamy datę urodzenia możemy skorzystać z popularnych Astro stron i zrobić horoskop dla naszego zwierzaka.

Po co?

  • żeby lepiej poznać jego potrzeby
  • aby lepiej zrozumieć jaką rolę w naszym życiu zwierzę odgrywa
  • z ciekawości, by obserwować jak Zodiak manifestuje się w jego życiu
  • by poznać rytm natury i życia swojego pupila

Horoskop zwierzęcia nie różni się wyglądem od tego ludzkiego.

I tak, przy interpretacji zwracamy uwagę na najważniejsze sprawy, takie jak: Żywioły (temperament), Ascendent (jak nasze zwierzę jest w pierwszym kontakcie), Słońce (główne cechy charakteru), Księżyc (czego potrzebuje by czuć się bezpiecznie). I dalej Merkury (jak się z nami komunikuje, jak lubi się uczyć i czy w ogóle), Wenus (jak lubi się bawić), Mars (jak staje w swojej i Twojej obronie).

Wojciech Jóźwiak zauważa, że Zwierzęta i ich los często mocno koreluje z tranzytami cięższych Planet właścicieli. Uważa on, że jeśli zwierzę jest mocno zżyte z właścicielem, a właściciel ze zwierzęciem, może ono odbierać te cięższe tranzyty i brać je niejako na siebie.

Ponad to przy interpretacji horoskopu naszego pupila warto zwrócić szczególna uwagę na to jakie robi nam aspekty, do naszego urodzeniowego horoskopu (zarówno horoskop jego narodzin jak i pojawienia się w domu).

Ogólna charakterystyka Znaków Zodiaku mocno pokrywa się z charakterystyką Znaków Zodiaków u zwierząt. Czyli Baran będzie zrywny, a Raczek wycofany i ostrożny.

Mój pies Buka, urodziła się 19/03, w okolicach 930-10 rano. Jest Słoneczną Rybą. Jej Słońce robi zerowy kwadrat do mojego Słońca. Nie żeby coś.

Jak widać na załączonym obrazku mocna Rybka, z własnym zdaniem (podkreślony Wodnik i Baran). Dyskutantka ktoś by rzekł (Bliźnięta na ASC, Merkury w Baranie). I tak, Buka szczeka. I ona serio, informuje – że ktoś idzie, że ktoś wstał, że ja mam coś zobaczyć i tak dalej. Jest to pies tchórzliwy (Mars w Rybach) ale lubi przygody (Baran i Ryby) i odkrywanie nowych miejsc (Wenus w Wodniku) – najbezpieczniej jest jej w lesie (Księżyc w Pannie). Humorzasta, zmienna (Wenus w Wodniku na MC!), drama qween (Księżyc 5 dom) ale i niezwykle empatyczna. Ja tylko chlipnę, ledwo łzę uronię, ona już jest.

Buka jest bardzo oddanym zwierzakiem. Jak czytam opisy psów z pod Znaku Ryb, to bardzo pasują. Ale, podobnie jak z ludzkim horoskopem, nie oddają całości.

Mnie najbardziej w jej horoskopie zadziwią aspekty do moich Planet, a także nasze Planety w domach. Wspomniany już zerowy kwadrat Słońc, do tego moje Słońce jest w jej 7 domu, dokładnie na węźle Pn. Karma?

Kiedyś sobie tak myślałam, czy to możliwe, że znamy się z Buką o dawna, ale z innych żyć? Spotykamy się jakoś na swojej drodze, raz jako pies, raz jako człowiek?

Czy Buka reaguje na tranzyty?

Na pewno na Księżyc.

Na pewno reaguje na moje, bo jej wrażliwość nie pozwala jej żyć w spokoju, gdy moje nerwy szaleją. Dodatkowa motywacja dla mnie do zbalansowanego życia, opartego o wspierającą rutynę (nasze Księżyce robią trygon).

Warto znać horoskop swojego zwierzaka, żeby lepiej poznać jego potrzeby lub choćby dla samej frajdy obserwacji, która i tak doprowadzi do lepszego poznania. Skoro ja już ją mam, a ona ma mnie, to spędźmy ten czas najlepiej jak możemy. Z uwzględnieniem jej potrzeb, a nie tylko mojej chęci nakrycia jej kocykiem.

Loffciam forever Buczas <3

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top