Czym jest Horoskop i jak go wykreślić?

Horoskop z greckiego słowa „hora”, które oznacza „godzina, dokładny czas” oraz „skopein”, oznaczające „badać, dociekać”. Rysunek, zazwyczaj w formie koła, przedstawiający obraz rzutu Układu Słonecznego w momencie narodzin człowieka lub innego zdarzenia (np. założenie firmy, ślub). Warto pamiętać, że taki układ odniesienia tworzony jest z punktu widzenia badacza obserwującego przestrzeń z określonego miejsca na Ziemi, a nie poza niej. Dlatego cykle obiegu planet oraz ich ruchy, wyglądają nieco inaczej, niż rzeczywiste trajektorie planet obserwowane w kosmosie. Aby poprawnie wykreślić Horoskop (Kosmogram) potrzebujemy daty, godziny i miejsca urodzenia – bądź innego wydarzenia.

W przypadku braku znajomości godziny urodzenia warto: zapytać rodziców, bliskich, krewnych – często pamiętają, poszukać opaski ze szpitala wśród rodzinnych pamiątek, lub książeczki zdrowia dziecka. Można zapytać w szpitalu, czasem jest archiwum. Lub zgłosić się do urzędów cywilnego, po cały akt urodzenia, nie skrócony odpis.

Przykłady Horoskopów

Jak wykreślić własny horoskop urodzeniowy?

Oczywiście można sprawdzić efemerydy (dane dotyczące przebiegu przyszłego zjawiska astronomicznego, a na potrzeby Astrologii, tablice gdzie rozpisane są położenia planet w stopniach w znakach zodiaku) na datę urodzenia i rozpisać je, we wcześniej wyrysowanym kole, ale! jest prostszy sposób. Wejdź tutaj > link i uzupełnij swoje dane, imię, data urodzenia, godzina oraz miejsce (strona jest w języku angielskim).

Gdy wygenerujesz swój horoskop, w odpowiedzi dostaniesz mniej więcej coś takiego:

Obrazek przedstawia urodzeniowy horoskop Królowej Elżbiety II

Po zewnętrznej stronie koła są znaki zodiaku, symbole takie jak:

Znaki Panny oraz Wagi
Znak Ryb

Po wewnętrznej stronie możesz zobaczyć symbole planet:

Tutaj Uran oraz Merkury
Tutaj Neptun oraz Księżyc w znaku Lwa

W środku koła są też cyferki oraz dodatkowe podziałki (D). To sektory horoskopu, inaczej domy. Jest ich 12, jak znaków Zodiaku, a każdy z nich odpowiada jednemu. Ponadto wyróżniamy dom pierwszy jako Ascendent, na obrazku zaznaczony strzałką AC oraz dom dziesiąty jako punkt kariery, na obrazku MC. Każda planeta jest w Znaku Zodiaku i każdy dom jest w jakimś Znaku Zodiaku. Na przykład na obrazku poniżej, Ascendent – dom pierwszy, wypada w Koziorożcu. Po prawej stronie, na dole (Ż) widać tabelę Żywiołów i Jakości. Żywioły można określić, licząc planety w jednym kolorze. Czerwone to Ogień, niebieskie Woda, zielona Ziemia, żółte Powietrze. Zliczając planety pionowo w tabeli, otrzymamy sumę odpowiednio trzech Jakości: Kardynalnej (c), Stałej (f) oraz Zmiennej (f). Planety (P), Znaki Zodiaku (Z).

Opisy symboli Astrologicznych znajdują się pod spodem. Na początek znajdź w swoim horoskopie Księżyc i zobacz w jakim jest znaku? Czy jest obok niego inna planeta, czy może jest sam?

♈︎ Baran ♉︎ Byk ♊︎ Bliźnięta ♋︎ Rak ♌︎ Lew♍︎ Panna ♎︎ Waga ♏︎ Skorpion ♐︎ Strzelec ♑︎ Koziorożec ♒︎ Wodnik ♓︎ Ryby

Teraz już znasz swój horoskop, możesz samodzielnie sprawdzić jakie Znaki zajmowały Planety w momencie Twoich narodzin. A co z tą wiedzą zrobić już w kolejnych postach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top